Odessa Cafeleri

Odessa Cafeleri, Hem sosyalleşerek hem de kaliteli bir eğitim alarak yurtdışında okumak size de cazip gelmiyor mu? Yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra mutlaka aklınızdaki ülkeleri araştırmışsınızdır. Odessa’ya hiç baktınız mı? Düşük maliyetleri ile tam bir öğrenci şehri olan Odessa, size aynı zamanda eğlenerek okuma fırsatını da veriyor. Üstelik diğer dünya şehirlerindeki kadar hatta daha da fazla eğlenirken aynı zamanda çok daha az para harcayarak bütçenizi de zorlamayacaksınız. Odessa cafeleri ve güzel sokakları ile sizi cezbedecek, okulunuz bittiğinde bile bu güzel şehirden kopamayacaksınız. Dünyanın her yerinde Odessa’daki üniversitelere gelen birçok öğrenci ile arkadaşlık kuru, aynı zamanda da şehrin kozmopolit yapısından da yararlanarak bambaşka kültürler tanıma fırsatı edineceksiniz. Bu yeni insanlar ile her geçen gün daha başka şeyler paylaşacak kendi ülkenizi de tanıtma ve temsil etme fırsatı elde edeceksiniz. Odessa festivalleri de sosyalleşmek ve yeni arkadaşlıklar kurmak için mükemmel etkinliklerdir. Şimdi sizler için bunları biraz daha inceleyelim istedik.

Öğrencilik Hayatından Beklediğinizden Çok Daha Fazlası

Odessa festivalleri size entelektüel anlamda birçok avantaj sağlarken, aynı zamanda arkadaşlarınız ile paylaşacağınız ve uzun yıllar boyunca unutamayacağınız, aklınıza geldikçe gülümseten anılar bırakacak. Bunlardan en güzel ve en eğlencelilerden bir tanesi kuşkusuz Humorina Festivali. Tüm dünyada şaka günü olarak kutlanan 1 Nisan, burada daha farklı bir anlama sahip.

Odessa’da bu özel gün festival havasında çeşitli eğlenceler ile kutlanıyor. Neredeyse şehirdeki tüm insanlar eğlenceli kostümler giyerek meydanlarda toplanıp bu özel günü kutluyorlar. Odessa Uluslararası Dans Festivali ise bir başka güzel etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Burada da dans gösterilerine katılarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Sanat ve kültürel etkinlikler açısından oldukça zengin olan Odessa’da Koktebel Caz Festivali ise en çok tercih edilen festivallerden biri.

2003 yılından bu zamana kadar düzenlenen bu festivalde müziğe de doyabilirsiniz. Sadece festivalleri ile değil, Odessa cafeleri ile de göze çarpıyor. Özellikle Deribasovskaya Caddesi üzerinde bulunan cafeler oldukça meşhur. Derslerinizden sonra gelip burada güzel sokaklarında dolaşıp, yiyip içip sohbet edebileceğiniz cafeler bulmak mümkün. Sosyalleşmek açısından size tüm bunlardan daha fazlasını sunan Odessa size mükemmel bir öğrencilik hayatının kapılarını aralıyor.

Odessa’da Okumak İçin Geç Kalmayın

Öncelikle, üniversitelerin çoğunun eğitiminin Rusça olmasından ötürü, bölümünüze başlamadan önce Rusça hazırlık almanız gerekecektir. Bu da size sağlayacağı ekstra dil avantajı ile mükemmel bir seçenek olacaktır. Ana dil seviyesinde öğreneceğiniz Rusça iş hayatınızda size çok yarar sağlayacak. Bunun yanında İngilizce hazırlık almanız da elbette ki mümkün. Bu öncelikle seçeceğiniz bölüm ile alakalı bir durum. Sonrasında ise istediğiniz bölüme geçiş sağlayarak hayallerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu yolda sizleri her zaman desteklemek için bize ulaşmanızı bekliyoruz.

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!