Odessa İstanbul Arası Kaç Saat

Ekonomik ve en iyi standartlarda eğitim için dikkat çekici özelliklere sahip şehir Odessa İstanbul arası kaç saat diye soruyorsanız ülkemize yakın olan şehre 1 saatlik uçuş mesafesi ile ulaşabilirsiniz.

Odessa İstanbul Arası Kaç Saat

Odessa İstanbul Arası Kaç Saat , Odessa şehri Ukrayna’nın en büyük, en modern ve en gelişmiş şehirleri arasındadır. Aynı zamanda şehir ülkenin en büyük limanına sahip olduğu için büyük ve önemli bir ticaret merkezi durumundadır. Odessa bu stratejik konumunun dışında yeşil ile mavinin birbirini kucakladığı bir doğa güzelliği ile donatılmış bir şehirdir. Şehrin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusu ona mistik bir hava kazandıyor demek doğru olacaktır.

Özellikle Osmanlı döneminden kalma mimarileri ile dikkat çeken şehir gezip görülmeye değer bir merkezdir. Zaten her yıl gerek turistik gezi amaçlı gerekse ticaret amaçlı binlerce yabancı misafiri ağırlayan bu şehir sadece bu özellikleri ile anılmıyor. Aynı zamanda şehirde bulunan Odessa Üniversitesi Doğu Avrupa’nın en köklü ve başarılı üniversiteleri arasında sayılıyor. Odessa ülkemize de çok uzak bir şehir değil. Odessa İstanbul arası kaç saat diye merak edenler için iki farklı alternatif ile cevap vermek mümkün.

Odessa İstanbul Arası Ulaşım Oldukça Rahat

Odessa’ya nasıl gidilir? Kaç Saat Sürer? İstanbul’dan kara yolu ile Ukrayna’nın Odessa şehrine gitmek istiyorsanız yaklaşık olarak 1111 km yol yapmanız gerekiyor yani yolculuğunuz yaklaşık olarak 15 saat sürecektir. Bu kadar uzun yola cesaret edemem diyenler için ise havayolu ulaşımını tercih etmek de mümkündür. İstanbuldan Odessa havaalanına yolculuğunuz yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürecek ve oldukça kısa sürede şehre ulaşmış olacaksınız.

Odessa İstanbul arası kaç saat sorusu görüldüğü gibi göreceli olmaktadır. Uçakla gidecekseniz bir buçuk saatte orada olacakken kara yolu ile 15 saat yolculuk yapmanız gerekecektir. Odessa Üniversitesi’nde eğitim görecek öğrencilerin Odessa’ya ulaşmaları oldukça kolay ve ulaşım da çeşitlidir. Buda burada okuyan Türk öğrenciler için oldukça avantajlı bir durum olarak görülebilir. Odessa’da eğitim gören Türk öğrenciler Türkiye ve Odessa arasında ulaşım için çoğunlukla havayolunu tercih etmektedirler.

Türk Öğrenciler Odessa’daki Ulaşım Maliyetlerini Uygun Buluyor

Odessa şehrine ulaşım oldukça kolay olmakla birlikte Odessa şehri içindeki şehir içi ulaşımda oldukça kolay ve uygun fiyatlara sağlanabilmektedir. Şehrin içinde ulaşım genellikle toplu taşıma ile sağlanmaktadır. Şehir içi ulaşımda otobüs, minübüs, trolleybus tercih edilebilirken biraz daha maliyetli olan taksi alternatifi de bulunmaktadır.

Odessa İstanbul arası kaç saat diye merak eden öğrenci adaylarının ikinci merak ettikleri soru ise Odessa şehir içi toplu taşım maliyetleridir. Şunu söylemek doğru olacaktır Odessa’da şehir içi ulaşım maliyetleri yani toplu taşıma maliyetleri oldukça uygundur ülkemizdeki toplu ulaşım maliyetleri ile karşılaştırıldığında zaten uygun maliyetleri görmek oldukça mümkündür. İstanbul’un yoğun trafiği ve ulaşımın maliyetleri göz önüne alındığında öğrenciler Odessa’da oldukça rahat etmektedirler. Sizde Odessa’da öğrenim görmek isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim firması ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!