Odessa Doğal Kaynaklar

Kariyeriniz için en iyi ortamı sunan Odessa Teknik üniversitesinde lisans programlarından seçtiğiniz branşta okurken doğal kaynaklarının ne kadar zengin olduğunun farkına varabilirsiniz.

Odessa Doğal Kaynaklar

Odessa Doğal Kaynaklar, Odessa doğal kaynaklar açısından ülkenin zengin kentlerinden birisidir. Demir, kömür, petrol ve doğal gaz konusunda önemli rezervelere sahiptir. Şehir aynı zamanda bir liman kenti olduğu için ürünlerin satışında da öncelik etmektedir. Karadeniz’in kuzeyinde yer alan Ukrayna, ülkemize yakın bir konumda bulunduğu için kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Ulaşım süresinin kısa sürmesi, hafta sonları için bile güzel bir tatil adresi olarak değerlendirilmesini sağlamaktadır. Eğitim amacıyla da tercih edilen şehirler arasında yer alan Odessa, üniversitesi ile kaliteli bir eğitim hizmeti vermektedir. Yurt dışında öğrenim görmek isteyenlerin değerlendirmesi gereken bir şehirdir. Yaşam standartlarının yüksek ve ucuz olduğu nadir şehirlerden birisidir.

Doğal Güzellikleri İle Zenginlik Sunan Bir Şehir

Odessa, Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biri olarak ziyaretçilerine güzel bir deneyim yaşatmaktadır. Ülkenin en gelişmiş şehirlerinden birisidir. 3. en büyük şehir olarak nitelendirilmektedir. Odessa’ya ulaşım, İstanbul üzerinden hava yolu ya da deniz yolu ile yapılmaktadır. Uçak yolculuğu 1 buçuk saat, feribot yolculuğu ise 36 saat sürmektedir. Çok kısa bir sürede ulaşım sağlanabiliyor olması, şehri gezmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Eğitim için Odessa’yı tercih edecekler, evlerini özlediklerinde kısa bir yolculukla ulaşabilirler. Yurt dışına gitmek ama çok da uzaklaşmak istemeyenler için ideal bir şehirdir. Ülkeye yakın olması, ailelerin de tercihleri onaylamasında etkili olmaktadır. Odessa doğal kaynaklar açısından zengin olduğu için sanayisi de gelişmiştir. İş konusunda da şehre yerleşenlere çeşitli imkanlar sunmaktadır.

Odessa’nın para birimi Grivna olarak geçmektedir. 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 ve 500’lük banknotlar bulunuyor. Kapik ise ülkemizdeki kuruşa denk gelen para birimidir. 100 Kapik, ! Grivna ile eşdeğerdir. Türk Lirası, Grivna’ya göre daha değerli olduğu için Türk ziyaretçiler bütçe konusunda büyük bir avantaja sahiptir. 1 Türk Lirası ile 7 Grivna’ya sahip olunabilmektedir. Aradaki farkın yüksek olması, yurt dışında yaşamak ya da öğrenim görmek isteyenlerin bütçe endişelerini ortadan kaldırmaktadır. Yurt dışı eğitimleri hakkında yetersi bütçeden şikayet eden ve hayallerinden vazgeçen çok sayıda genç bulunuyor. Odessa, bu anlamda gençlerin hayallerini gerçekleştirme potansiyeline sahip bir şehirdir. Odessa doğal kaynakları, sanayinin gelişmesine öncü olsa da uluslararası anlamda henüz yeterli seviyeye ulaşamamıştır.

Yurtdışı Eğitimi İçin Odessa En İyi Tercihlerden Biri

Odessa doğal kaynakları, doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ile bambaşka bir atmosfer barındırmaktadır. Bu güzel şehirde eğitim görmek, gençlere şüphesiz çok şey katacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Odessa’da öğrenim görmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Kaliteli bir danışmanlık hizmeti arayanlar için en iyi firmalardan birisidir. Yurt dışı eğitimindeki seçenekleri tartışmak ve bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Konaklama, vize ve eğitim sistemi ile ilgili tüm detaylar paylaşılmaktadır.

#odessatekniküniversitesi #odessapolitekniküniversitesi #ukraynamühendislik #odessa #doğalkaynaklar

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!