Ukrayna Üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programı, Ukrayna, doğu Avrupa'nın incisi, son yıllarda gerek turizm açısından gerekse eğitim açısından...

Ukrayna Üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programı

Ukrayna Üniversiteleri Rusça İngilizce Hazırlık Programı , Ukrayna, doğu Avrupa’nın incisi, son yıllarda gerek turizm açısından gerekse eğitim açısından en gözde ülkelerinden olmaktadır. Kiev ve Odessa şehirleri başta olmak üzere, pek çok şehrinde üniversite eğitiminin Avrupa standartlarında ve de yüksek kalitede olması da son yullarda özellikle uluslararası öğrenciler tarafından Ukrayna’nın sıklıkla tercih edilmesini sağlamıştır. Avrupa Birliği ve Unesca standartları ile diğer uluslararası eğitimin baz alarak düzenlendiği eğitim sistemleri sayesinde, her yıl binlerce öğrenci lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimlerini tamamlamak için Ukrayna’ya gelmektedir. Ukrayna üniversiteleri Rusça/ İngilizce hazırlık programı sayesinde, lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimlerinin başlangıncında 3 dil öğrenmek ve kariyer ahatına bu avantajla devam etmek mümkün olmaktadır.

4 yıllık lisans eğitminden, yüksek lisans ya da doktora tamamlanmasından önce Ukrayna’daki tüm üniversitelerin uyguladığu hazırlık sınıfı eğitimi başarı ile tamamlanması gerekir. Hazırlık sınıfında verilen Rusça, İngilizce ve de Ukraynaca dil eğitimi sayesinde, 3 dile en iyi biçimde hakim olunabilmekte, bu da ilerleyen sınıflarda sağlıklı ve de kaliteli bir eğitimin alınmasını sağlamaktadır. Ukrayna üniversiteleri Rusça/ İngilizce hazırlık programı süresi 1 yıldır. 1 yılıın sonunda başarılı olunduğu takdirde, bir sertifika verilir ve bu sertifika ile istenilen üniversitenin istenilen branşında, sınavsız bir biçimde girilerek okunabilir.

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna eğitim sisteminin temelleri eski Sovyetler Birliği’ne dayanmaktadır. Eşitlikçi, özgürlükçü bir anlayışla sundukları eğitimin amacı, sadece Ukrayna’ya değil; tüm Dünya’ya yararlı olacak bireyler, akademisyenler yetiştirmektedir. Son yıllarda uluslararası öğrenci alımlarını birçok ülke arasında gerçekleştirmeleri de bunun bir kanıtıdır. Ayrıca Ukrayna üniversiteleri Rusça/ İngilizce hazırlık programı ile sundukları eğitimle, uluslararası öğrencilerin zorluk çekmeden eğitim almalarını ve de ilerideki kariyerlerine çok daha fazla dil bilerek devam etmelerini sağlamaktadır. Bu durum, kendi ülkesinde ve kendi dilinde eğitim alan pek çok kişiye göre çok daha avantajlı olunmasına yol açmakta ve kariyer hedeflerinin gerçekleşmesinde fırsata dönüşmektedir.

Türkiye’den Ukrayna’ya Eğitim Başvurusu

Türkiye’den Ukrayna’ya eğitim başvurusunda bulunmak için yurt dışı eğitim danışmanlığı veren firmalarla iletişime geçilmelidir. Bu sayede, hangi şehrin, hangi üniversitenin sizler için daha uygun olduğu hakkında çok daha detaylı bilgi alınabilir. Ukrayna’da eğitim almak için lisans, yüksek lisans ve doktora bölümlerine başvurulabilir. Türkiye’deki gibi herhangi bir sınava girmeye gerek yoktur ve mezun olunan okullardan alınacak diplomaların YÖK geçerliliği bulunmaktadır. Sadece krayna üniversiteleri Rusça/ İngilizce hazırlık programı bitirilmesi yeterli olmaktadır.

Sizler de Avrupa’nın uluslararası eğitim veren en kaliteli okullarında eğitim almak, yüksek öğreniminizi tamamlayarak, kariyer kapılarınızı Avrupa’da da aralamak istediğinizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere başvurabilirsiniz. Internet adresimiz ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak, Ukrayna’da çok ekonomik koşullarda en kaliteli eğitimi almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!