Telekomünikasyon Mühendisliği

Telekomünikasyon Mühendisliği Son dönemin en geniş iş olanağı sunan çalışma alanlarından biri olan telekomünikasyon mühendisliği eğitimi alabileceğiniz, son derece seçkin bir üniversiteyi sizlere tanıtmak istiyoruz. Odessa Politeknik Üniversitesi Telekomünikasyon mühendisliği Fakültesi mükemmel eğitim alacağınız, tanınan bir üniversite. Ukrayna’nın en gelişmiş ve görülesi şehirlerinden biri ola Odessa’da bulunan bu üniversite, güney Ukrayna Bölgesi’nin en büyük teknik okuludur. 1900’lerin başında kurulan üniversite, kurulduğu tarihten bu yana çok sayıda mühendis yetiştirmiştir. Okulun bünyesinde, telekomünikasyon mühendisliği  fakültesi başta olmak üzere birçok teknik okul ile öğrencilerini donanımlı bir mühendis olarak eğitmektedir. Pratik eğitimleri ile mükemmel şekilde çalışma hayatına hazırlamaktadır.

Odessa Politeknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği Fakültesi:

Odessa Politeknik Üniversitesi’nin tercih edilen fakültelerinden biri olan telekomünikasyon mühendisliği fakültesi diğer bölümler gibi Türk öğrencileri de kabul etmektedir. Bu da gerçekten, gençlerimiz için inanılmaz bir fırsattır. Yıllık 2000 USD ücretle, özel bir paket fiyatıyla, bölgenin en gözde okullarından birinde, kaliteli bir eğitim alma şansınız olacaktır. Türk öğrenciler, diplomaları ile hem lisans, hem de lisans tamamlama eğitimleri için başvurabilirler. Bu aşamalar ve kabul için Eurostar Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize başvurmanız yeterlidir.

Telekomünikasyon mühendisliği fakültesinde eğitim dört yıl sürmektedir. Bu dört yılın öncesinde, bir sene boyunca hazırlık sınıfında Rusça eğitim verilmektedir. Okulun eğitim dilinin Rusça olduğunu da belirtelim. Bu dilin zor olduğu konusunda çekinceniz olmasın, çünkü hazırlık fakültesinde dil eğitimini köklü şekilde alacaksınız. Üstelik, birçok yabancı öğrenci ile tanışma ve onlarla birlikte eğitim alma şansını da yakalayacaksınız. Telekomünikasyon mühendisliği fakültesinde, hazırlık senenizden sonra lisans yıllarınıza başlayabilirsiniz. Lisans tamamlama öğrencileri ise, ön lisans yılları dikkate alınarak, sadece 3. Ve 4. Sınıfların eğitimlerini almaktadırlar. Bu uygulama, ülkemizden ön lisans veya meslek yüksek okulu eğitimlerini alanların direk telekomünikasyon mühendisliği diploması almalarına olanak sağlamaktadır.

Telekomünikasyon mühendisliği diplomanız mavi diploma olacaktır. Bu da Europass olarak adlandırılmaktadır ve tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacağı anlamına gelmektedir. Kaldı ki, üniversite Avrupa Birliği tarafından kabul edilen, Bologna kriterlerine uygun yüksek eğitim kurumlarından biridir. Avrupa üniversiteler birliği üyesidir. Mezunların Avrupa ülkelerinde çalışmaları veya eğitimlerine devam etmeleri de mümkün olmaktadır. Türk öğrenciler doktora eğitimi ya da yüksek lisans eğitimi için de üniversiteden yararlanabilirler.

Telekomünikasyon mühendisliği eğitiminizle, ülkemizde de çalışabilirsiniz. Diplomalarınız ülkemizde tanınmaktadır. Kampüs alanı da kesinlikle hoşunuza gidecek. Eğitim binaları modern ve öğrencilerin mükemmel bir eğitim almaları için uygundur. Okul, ülkenin en önemli spor komplekslerinden birine sahiptir. Spor alanında gerçekten başarılı işlere imza atan bir okuldur. Sosyal tesisler ve kültürel çalışmalar ile sanat çalışmaları da gerçekten kayda değerdir. Okul birçok uluslararası kurum ile işbirliği yapmaktadır. Öğrenci değişim programları, seminer ve çalışmalar öğrencilerin etkin olmasını sağlamaktadır.

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!