Odessa Müzeleri

Odessa Müzeleri, Ekonomik yaşam koşullarının, 20’den fazla üniversitenin, deniz turizminin, tarihi güzelliklerin bulunduğu bu muhteşem Odessa şehri, Avrupa’nın kültüre ve de sanatsal faaliyetlere en düşkün şehirlerindendir. Geçmişten günümüze kadar pek çok sanatçı yetiştien, bilimsel gelişmelere de ev sahipliği yapan Odessa müzeleri ile de Avrupa’nın en çok dikkat çeken şehirlerindendir.

Tarihe yakından en güzel biçimde tanıklık edilebilecek Odessa müzeleri, Odessa Arkeoloji Müzesi, Odessa Sanat Müzesi, Devlet Edebiyat Müzesi, Yerel Tarih Müzesi, Odessa Bleschunov Belediye Müzesi Özel koleksiyon, Batı ve Doğu Sanat Müzesi, Deniz Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Bölgesel Tarih Müzesi ve de Odessa Nümizmatik Müzesi olmaktadır.

Müzeler Cennetinde Mutlaka Görülmesi Gereken Müzeler

Odessa, Ukrayna’nın incisi, 3. büyük kenti ve de tarihi ve doğal güzellikleri ile dolu en önemli şehirlerindendir. Adeta müzeler cennte olan Odessa’da mutlaka görülmesi gereken ilk müze, Odessa Arkeoloji Müzesi olmaktadır. Odessa müzeleri de dahil olmak üzere tüm Ukrayna’daki müzeler içinde, en eki müzedir. 1825 tarihinde açılmıştır. M.Ö dönemlerden günümüze kadar yapılan kazı çalışmaların sergilendiği müzede 160 binden fazla eser bulunmaktadır. Eserlerin büyük bir bölümü Karadeniz’in kuzey kıyılarında yaşamış toplulukların eserlerindendir.

Odessa müzeleri içinde en önemli müzelerden bir diğeri de Odessa Sanat Müzesi olmaktadır. Müzede, 16. yy ile 19. yy arasında yaşamış ünlü Rus ve Ukraynalı ressamların eserleri yer almaktadır. 10 binden fazla eserin sergilendiği müze, Odessa’da deniz üzerinde bulunmaktadır.

Edebiyatın en değerli olduğu ülkelerden Rsuya’nın etkisinde yetişmiş pek çok yazarın eserinin yer aldığı Odessa Edebiyat Müzesi ise, mutlaka görülmesi gereken bir diğer müzedir. 358 yazarın 5 binin üzerinde eseri, müzede sergilenmektedir. Yukarıda adı geçen diğer tüm müzeler ise, Odessa’da bulunulduğu zaman zarfı içinde mutlaka görülmelidir. Çünkü tüm müzeler, şehrin ve de ülkenin geçmiş tarihi ile Dünya tarihine yakından tanıklık edilmesini sağlamaktadır.

Ukrayna’da Bir İlk

Farkklı sergileri, farklı eserlerin sergilendiği müze ziyaretlerinden hoşlandığınız zaman tercih edebileceğiniz bir diğer müze, Odessa Nümizmatik Müzesi olmaktadır. Bu türde, Ukrayna’da açılan ilk tarihi müzel olan Odessa Nümizmatik Müzesi, Ukrayna’nın para dolaşım leklini ve tarihi gösteren bir müze özelliğindedir.

Odessa, sadece müzeleri ile değil; tiyatro, opre ve bale binalarındaki mimari özelliği ile tarihe yakından tanıklık edilmesini sağlamaktadır. Sanata, kültüre ve tarihe çok önem veren bir ulusun topraklarından eğitim almak, sizleri de ilerletecek, ufkunuzun çok daha geniş bir perspoektife sahip olmasını sağlayacaktır.

Tüm bunların yanında çok uygun fiyatlarda yaşam koşullarına sahip olması da refah bir biçimde öğrencilik hayatının yaşanmasını sağlamaktadır. Sizler de tüm bu fırsatlardan yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere başvurabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için internet adresimizi ya da iletişim numaralarımızı kullanmanız yeterli olacak.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!