Odessa Dini

Odessa Dini, Ukrayna, insanı büyüleyen şehirleri ile turizm sektöründe önemli bir rol oynamaya başladı. Ülkemize çok yakın bir ülke olduğu ve aynı denizi paylaştığımız için çok sayıda Türk ziyaretçisi bulunmaktadır. İş ve eğitim için bölgeye yerleşen de çok sayıda Türk vatandaşı bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sadece kimlikleri ile ülkeye giriş yapabilmektedirler. Vize almaya gerek kalmamaktadır. Ancak uzun süreli kalma durumu ya da yerleşme durumunda gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ukrayna, pek çok kültürü de içerisinde hoşgörü ile barındırmaktadır. Şehirlerde Slav halklarından Avrupa halklarına kadar çok farklı insanlara rastlayabilirsiniz. Odessa dini açıdan da zenginliğe sahiptir.

Ukrayna’nın Gözde Şehirlerinden Biri Olan Odessa’da Dini Çeşitlilik

Odessa dini açıdan incelendiğinde, çoğunluğun Hristiyan olduğu görülmektedir. Resmi din olarak da Hristiyanlık kabul edilmektedir. Mezhep olarak da Ortodokslar yoğunluktadır. Odessa şehrinin %77’lik bir kısmı Ortodoks mezhebine üyedir. Kalan %16’lık kısım ise Greek Katoliklerden oluşmaktadır. Azınlık olarak da Müslümanlara rastlanmaktadır. Roman Katolik gibi farklı Hristiyan mezhepleri ve diğer dinlere de rastlamak mümkündür. Yahudi nüfusu konusunda da büyük bir çoğunluk mevcuttur. Odessa bölgesi, Hristiyanlığı çok eski zamanlardan beri benimsediği için başka bir çoğunluğa hitap etmesi mümkün olamamıştır. Uzun yıllardır Hristiyan çoğunluk bölgede hayatlarını sürdürmektedir. Resmi din olarak Hristiyanlığın kabul edilmesi de şaşırtıcı olmamıştır.

Odessa, Osmanlı hakimiyetinde bulunmuş şehirlerden biri olduğu için bölgede cami, türbe gibi yapılar da bulunmaktadır. Çok azı korunabilmiş bu eserler, Müslümanlığı bölgede yaymaya çalışıldığının bir göstergesidir. Kültürel açıdan da pek çok miras bırakılmıştır. Bölgeye yerleşen Türklerin yabancılık çekmemesi, bu miraslardan ötürü kaynaklanıyor olabilir. Odessa dini açıdan sahip olduğu hoşgörü ile de gönüllerde taht kuran bir şehirdir. Farklı dini inançlara sahip pek çok insan yan yana, huzur içerisinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Dini açıdan en çok rahat edebileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Namaz vakitleri de ülkemizle hemen hemen aynı saatlerde olduğu için, ibadetlerinizi de günlük rutininizi değiştirmeden yapma imkanınız bulunuyor.

Hoşgörü Ortamında Üniversite Okuma Ayrıcalığı

Odessa dini açıdan sahip olduğu hoşgörüyü başka alanlarda da göstermektedir. Eğitim amaçlı bölgeye yerleşen öğrencilere büyük bir samimiyetle davranıldığı gözlemlenebilir. Eğitime çok önem veren Ukrayna, diğer şehirlerinde de bu hoşgörüyü uygulamaktadır. Odessa’da ya da diğer Ukrayna şehirlerinde eğitim almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilirsiniz. Lisans, master ya da doktora programları için firmamızdan destek alabilirsiniz. Konaklama, vize ve üniversite kaydı gibi önemli işlemler firmamız tarafından kısa sürede tamamlanmaktadır. Hiçbir endişeye kapılmadan, yurt dışı eğitimi yolculuğunuza hazırlanabilirsiniz. Profesyonel bir danışmanlık hizmeti almak, doğru okula karar vermede ve gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yapılmış olmasında çok etkilidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan ihtiyacınız olan hizmeti temin edebilirsiniz.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

WhatsApp ya da Messenger üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!