Odessa Coğrafi Konumu

Öğrencilere en iyi eğitimi verebilmek için gerekli ortama sahip Odessa Teknik Üniversitesi yetişen bireylerin en iyiye odaklanmasını hedeflemektedir.

Odessa Coğrafi Konumu

Odessa Coğrafi Konumu, Odessa coğrafi konumu yüzünden tarih boyunca savaşlara maruz kalmıştır. Günümüzde Ukrayna sınırları içerisinde bulunan şehir, Karadeniz kıyısında bir liman kentidir. Akdeniz’e açılmak isteyen Asya ülkelerine ve Doğu Avrupa ülkelerine köprü hizmet vermektedir. Odessa limanının önemini fark eden Osmanlı İmparatorluğu da bölgeyi bir süre hakimiyeti altında tutmuştur.

Odessa tarihi eserleri ile de büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde Osmanlı kalıntılarına hala rastlanabilmektedir. Çok sayıda eser bırakan Osmanlı, bölgenin gelişmesine yatırım yapmış olsa da savaşlar yüzünden tarihi eserlere çeşitli hasarlar verilmiştir. Diğer medeniyetlerden kalan eserler de şehir üzerinde bulunmaktadır. Doğal güzellikler açısından da zengin bir şehir olduğu için turizm sektörü de gelişmiştir. Gece hayatı, turistlere keyifli anlar yaşatmaktadır.

Odessa’nın Tarihi Ve Kültürel Zenginliği

Odessa coğrafi konumu itibari ile ülkemize çok yakın bir konumdadır. İstanbul’dan hareket edecek bir uçak ile 1 buçuk saatlik bir yolculuk yapılmaktadır. Feribot ile yolculuk süresi ise yaklaşık olarak 36 saattir. Denizin durumuna göre yolculuk süresinde küçük oynamalar yaşanabilmektedir. Odessa’ya vizesiz olarak gidilebilmektedir. 2 –3 ay kadar süren ziyaretlerde vize talep edilmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuza dair kimlik belgenizi göstermeniz yeterli olmaktadır. Şehre yerleşmek isteyen ya da şehirde üniversite eğitimi almak isteyenlerin gerekli işlemleri yaptırmaları gerekmektedir. Danışmanlık firmaları ile vize ve yerleşim izni sorunları kolayca çözülebilmektedir.

Odessa tarihi eserleri, görülmeye değer manzararlardır. Şehri ziyaret ettiğinizde kalıntıları ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Bir şehri ya da kültürü tanımanın en iyi yollarından birisi, geçmişini tanımaktadır. Sadece müzeleri ziyaret ederek bile uzun sürede elde edebileceğiniz bilgileri sağlayabilirsiniz. Odessa ile ilgili detaylı bir bilgi almak istiyorsanız şehir turlarına katılabilir ya da kendiniz de gezebilirsiniz. Türk Lirası ile 1 Liradan daha az bir ücretle 10 adet şehir içi otobüs bileti satın alınabilmektedir. Otobüslerin bir kısmında bilet kontrolüne dikkat edilmediği için aynı bilet ile birkaç yolculuk yapma imkanı da bulunmaktadır. Biraz şans ile tüm şehri rahatlıkla gezebilirsiniz. Özellikle de üniversite öğrencileri için bu durum büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Yurtdışı Eğitiminde Güvenebileceğiniz Bir Yardımcı

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurt dışındaki üniversiteleri tercih etmek isteyenlere gerekli desteği sağlamaktadır. Üniversiteler hakkında bilgi almak için bile firmayla iletişime geçebilirsiniz. Hangi üniversiteyi seçeceğinize karar verdikten sonra ise gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Firma kayıt, vize, konaklama gibi konularda gerekli işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Odessa ile ilgili detaylı bilgi almak ya da diğer yurt dışı şehir seçenekleri hakkında konuşmak için firmanın iletişim adreslerini kullanabilirsiniz. Firma, öğrencilere her konuda destek olmaya çalışarak geleceğimiz için önemli olan genç nesle gerekli alakayı göstermektedir. Üniversite eğitiminde yapılacak tercihler, gençlerin hayatını doğrudan etkilemektedir.

#odessatekniküniversitesi #odessapolitekniküniversitesi #ukraynamühendislik #odessa #odessacoğrafikonumu #odessaharitası #odessanerede

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!