Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar

Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar, Doğu Avrupa’nın en gözde üniversitelerinden birisi olan Odessa Üniversitesi Ukrayna’nın Odessa kentinde...

Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar

Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar, Doğu Avrupa’nın en gözde üniversitelerinden birisi olan Odessa Üniversitesi Ukrayna’nın Odessa kentinde bulunmaktadır. Ukrayna Rus kültüründen esinlenmiş etkisi altında kalmış gibi görünsede aslında bu ülkede Avrupa esintileri ve yansımaları görmek daha sık karşılaşılan bir durumdur. Avrupa ile bağlarını hiç koparmamış olan Ukrayna Doğu Avrupa’nın en gözde ülkelerindendir.

Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar ile de tercih edilme nedeni olmaktadır. Odessa üniversitesi bir çok geçerli bölümde eğitim veren bir üniversitedir ve üniversite giriş sınavına tabi olmadan bu üniversiteye kayıt yaptırmak mümkündür.

Odessa üniversitesine kayıt yaptırmanın ön koşulu lise veya dengi bir okuldan mezun olma şartıdır. Odessa hem kent olarak hem de üniversite olarak Avrupa kültürü ile iç içe olan bir yapıya sahip olduğu için burada okuyan yabancı öğrenciler için ayrı bir avantaja sahiptir.

Odessa Resmi Tatil Günleri De Ülkemiz İle Benzerlik Gösteriyor

Odessa Üniversitesi sunduğu imkanlardan bir tanesi de Odessa’!da yaşam şartlarının uygun olması sebebi ile öğrencilerin burada yaşamakta çok zorlanmamalarıdır. Odessa şehrinde bir çok resmi tatil günü olması da ülkemizle benzerlik gösteren bir durumdur. Odessa resmi tatil günlerinden iki tanesi ülkemiz ile aynı günlere denk gelmektedir. Bunlardan bir tanesi yılbaşı tatili 1 ocak diğeri de İşçi bayramı 1 mayıstır.

Odessa resmi tatil günlerinin diğerleri ise 2 Eylül Odessa’nın doğum günü, Noel 7 Ocak, Dünya Kadınlar günü 8 Mart, Zafer Bayramı 9 Mayıs, Anayasa bayramı 8 Haziran ve Bağımsızlık günü 24 Ağustos olarak belirlenmiştir. Bu tarihlerde tüm şehirde resmi tatil ilan edilmiştir.

Resmi tatillerde okullar ve resmi iş yerleri kapalı olmakta bankalar hizmet vernenektedir. Ülkemizdekine yakın bir uygulama Odessa’da da yaşanmaktadır. Bu şehirde Türklerin yabancılık çekmediği bir çok uygulama ve yaşantı bulunmaktadır. Şehir zaten uzun yıllar Osmanlı himayesinde olduğu için Türkler ile bir tarih birliği de bulunmaktadır. Şehirde var olan Osmanlı mimarileri Türk öğrencilerin ilgi ile keşfettikleri ilk yerler arasında yer almaktadır.

Odessa’da Öğrenci Olmanın Avantajları

Odessa Üniversitesi sunduğu imkanlardan bir diğeri ise, şehirdeki uygun yaşam koşullarıdır. Gerek yeme içme gerek konaklama gerek se ulaşım yönünden oldukça uygun maliyetli bir yerleşim yeri olan Odessa öğrencilerin gözdesi olmaya devam edecektir. Türk öğrenciler bu şehirde kendi ülkelrindeki uygulama ve şartlara yakın uygulama ve şartlarla karşılaştıkları için alışma süreleri adaptasyonları kısa olmaktadır.

Odessa Üniversitesi’nin sunduğu imkanlardan bir diğeri ise şehirdeki kültürel ve sanatsal aktivitelerin oldukça çeşitli oluşudur. Bu durum üniversite öğrencileri açısından son derece beğeni ile karşılaşılan bir uygulamadır. Eğitimin son derece kaliteli oluşu, Avrupa kültürü ile yetişiyor olmak, diploma geçerliliğinin Avrupa’da olması ve iş imkanının bulunması ve Yök den alınan denklik belgesi ile Türkiye’de de mesleklerini icra edebilmek diğer avantajlardan bir kaçıdır. Sizde Odessa’da üniversite okumak istiyorsanız vakit kaybetmeden Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim aracı kurumu ile iletişime geçebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!